Szanowni Państwo, Kochane Dzieci!

W związku z aktualną rozbudową i generalnym remontem naszej placówki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku w formie on-line.

Każdy rodzic, który stoi przed wyborem szkoły dla swojego dziecka zadaje sobie liczne pytania: Dlaczego wybrać właśnie tę a nie inną szkołę? Jak ona funkcjonuje? Co oferuje swoim uczniom? Jak wygląda dzień z życia przedszkolaka? Czym charakteryzuje się szkolna codzienność? Jak przebiega proces rekrutacji? Zachęcamy do udziału w wirtualnym spacerze, który przybliży Państwu naszą placówkę. W kolejnych częściach naszej szkolnej wędrówki zaprezentujemy różne aspekty działalności naszej szkoły i podejmiemy próbę odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.

Przybyłym gościom (zarówno dzieciom, jak i dorosłym), z góry dziękujemy za wirtualną wizytę w murach naszej placówki. Mamy nadzieję, że ta forma naszego spotkania, wymuszona zewnętrznymi okolicznościami, pozwoli na zapoznanie się z naszą ofertą edukacyjną. Byłoby nam niezwykle miło, gdybyśmy wszyscy spotkali się 1 września, a jeśli tylko pozwolą na to warunki lokalowe, w ostatnim tygodniu wakacji podczas dni adaptacyjnych. Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

DLACZEGO WARTO POZNAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

Na początku kilka słów o naszej placówce. Jest ona mała, kameralna, położona blisko lasu. Wszyscy się tu bardzo dobrze znają. Nikt nie pozostaje anonimowy, więc świetnie pasuje do nas stwierdzenie: „Nasza szkoła, naszym drugim domem”. Organizacyjnie jest to szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym, po jednym oddziale w każdej grupie wiekowej. Pracujemy w systemie jednozmianowym, gdyż każda klasa posiada własną salę lekcyjną. Uczniowie nie przemieszczają się z klasy do klasy, mają swoje ławeczki, szafki, w których mogą przechowywać książki oraz inne materiały niezbędne w życiu ucznia. Każde dziecko ma także swoją szafkę w szatni, w której pozostawia obuwie i wierzchnią odzież. Teraz zapraszamy na chwilę wspomnień – tak dotychczas wyglądała nasza szkoła. Oczywiście jej wygląd ulegnie radykalnej zmianie w związku z trwającą modernizacją placówki.

Wirtualny spacer po szkole:

JAK FUNKCJONUJE NASZA SZKOŁA?

Jeśli chodzi o funkcjonowanie szkoły od strony praktycznej to zajęcia w oddziale przedszkolnym trwają od godz. 8.15, w pozostałych klasach, w tym w kl. I, od godz. 8.20. Po zajęciach istnieje możliwość skorzystania z opieki świetlicowej. Świetlica szkolna działa do godz. 16.00, ale dzieci mają także zajęcia opiekuńcze przed lekcjami od godz. 7.15 do godz. 8.15.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III w swoich salach lekcyjnych spożywają drugie śniadanie, istnieje także możliwość wykupienia dla dziecka obiadu – forma cateringu. Codziennie, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, najmłodsze dzieci przebywają na świeżym powietrzu.

Zajęcia z podstawy programowej, w tym edukacja przedszkolna lub wczesnoszkolna, jęz. angielski, religia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nieustannie podnoszącą swoje umiejętności dydaktyczno-wychowawcze.
W ramach wsparcia dla uczniów kl. I-III i starszych prowadzone są zajęcia wyrównawcze oraz koła zainteresowań. Ponadto szkoła oferuje swoim uczniom wszechstronną pomoc psychologiczno-pedagogiczną: wsparcie psychologa i pedagoga szkolnego oraz pedagoga specjalnego, zajęcia z logopedą i terapeutą pedagogicznym. Uczniowie kl. II, III i IV, w ramach zajęć wychowania fizycznego, korzystają z nauki pływania  na basenie w Górze Kalwarii.

JAK WYGLĄDA DZIEŃ Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA?

Pewnie zastanawiają się Państwo, jak wygląda dzień z życia naszych przedszkolaków. Zachęcamy do obejrzenia filmu i prezentacji, które pokażą najistotniejsze aspekty tego zagadnienia i odwołują się do niezbyt odległej przeszłości.

Z życia przedszkolaków:

Przedszkolaki prezentują:

W ostatnim tygodniu wakacji w naszej placówce organizowane są dni adaptacyjne dla przedszkolaków – oczywiście mogą w nich uczestniczyć także chętne dzieci, które będą od września uczęszczać do kl. I. Działania te mają na celu ułatwienie maluchom przystosowanie do nowych warunków.

JAK WYGLĄDA ŻYCIE CODZIENNE W NASZEJ SZKOLE?

Po zapoznaniu się z różnymi aktywnościami naszych przedszkolaków, proponujemy obejrzenie prezentacji przedstawiającej różnorodne aspekty życia naszej szkoły.

Prezentacja o szkole:

Jak widzicie Państwo w naszej placówce trudno narzekać na nudę. Warto podkreślić, że
w naszej szkole przeszłość, tradycja ściśle łączą się z nowoczesnością – niedługo szkoła będzie obchodziła bowiem stulecie swego istnienia.

Więcej informacji na temat funkcjonowania szkoły możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej placówki  oraz szkolnym facebooku.

JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACJI?

W tym roku po raz kolejny we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach na terenie Gminy Góra Kalwaria będzie miała miejsce rekrutacja  w formie elektronicznej. Rozpocznie się ona 19 lutego,  zgodnie z Zarządzeniem nr ORG.0050.9.2024 Burmistrza Miasta  i Gminy Góra Kalwaria z dnia 12 stycznia 2024 r. Rodzic będzie mógł zapisać pociechę do placówki pod adresem:

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gorakalwaria

i postępować zgodnie z instrukcjami na stronie.
Nabór potrwa do 15 marca 2024 r. Elektronicznie mieszkańcy będą składać wnioski o przyjęcie do przedszkola. Natomiast dodatkowe dokumenty trzeba będzie dostarczyć osobiście (do placówki pierwszego wyboru).

Rekrutacja dotyczy dzieci, które nie uczęszczają do gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w naszej gminie. Ale nie tylko ich. Także tych, które są już przedszkolakami, ale nie będą kontynuować nauki w swojej samorządowej placówce (teoretycznie może się zdarzyć, że rodzice podejmą taką decyzję – wtedy muszą do nowego przedszkola zapisać dziecko elektronicznie).

Po zakończeniu internetowego naboru zostaną podane nazwiska zakwalifikowanych dzieci – nastąpi to najpóźniej 15 kwietnia. Następnie rodzic w ciągu kilku dni będzie musiał jeszcze pisemnie potwierdzić, że chce posłać kilkulatka do danej placówki. Później będzie mieć miejsce rekrutacja uzupełniająca.

Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii przypomina, że rodzice, których pociechy uczęszczają już do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, otrzymali w nich papierowe deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tej samej placówce.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025

  1. Przeglądanie oferty edukacyjnej jednostek oświatowych od 12.02.2024r.

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gorakalwaria

  1. Rejestracja zgłoszenia 19.02.2024r. – 15.03.2024r. – wydruk wniosku i dostarczenie do placówki pierwszego wyboru.
  2. Wgląd w wyniki kwalifikacji 15.04.2024r. godz.15.00.
  3. Potwierdzenie woli w jednostce kwalifikacji (wydruk z systemu, osobiste złożenie w placówce) 16.04.2024r. – 19.04.2024r. do godz. 15.00.
  4. Wgląd w wynik rekrutacji 22.04.2021r. godz. 9.00.

Jeśli chodzi o rekrutację do klasy I to będzie odbywała się ona tradycyjnie, czyli poprzez dostarczenie wypełnionego druku zapisu dziecka do szkoły.
Druk taki można pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki Dokumenty.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania związane z nurtującymi Państwa zagadnieniami. Jeśli jednak pozostały jakieś wątpliwości, niejasności, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 726 83 41 lub 607 272 173  najlepiej w godzinach 8.00 -14.00 lub e-mailowego pod adresem kontakt@spczaplinek.pl

Raz jeszcze dziękujemy za poświęcony nam czas i do zobaczenia w naszej nowej, pięknej szkole!

CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA