Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 miało w naszej szkole niezwykle uroczysty charakter. Rozpoczęli je pięknie wykonanym polonezem uczniowie klasy ósmej. Następnie humorystycznym, a chwilami też wzruszającym programem artystycznym pożegnała ósmoklasistów klasa siódma z wychowawczynią. Podsumowano ich wędrówkę i rozdział życia zatytułowany „Szkoła w Czaplinku”. Nie obyło się bez wręczenia symbolicznych odznaczeń zarówno dla absolwentów, z których każdy był jedyny i niepowtarzalny, jak i dla ich wychowawczyni, która z licznymi wybrykami radziła sobie przez ostatnie 5 lat. Siódmoklasiści przypomnieli im „przerwy wspólnie spędzone, lekcje zdalnie prowadzone, kamerki wyłączone i nauczycielki wkurzone”. Na koniec zacytowano M. Grechutę „Najpiękniejsze są dni, których jeszcze nie znamy. Najpiękniejsze są dni, które przed nami”.
Słowa podziękowań i gratulacji dla naszych absolwentów skierowali także zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Włodzimierz Czerwiński, p. burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz przyjaciel szkoły p. Zbigniew Adamczyk.
Pani dyrektor wręczyła podziękowania dla Rodziców angażujących się w życie szkoły, a następnie statuetki dla ósmoklasistów za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
Gratulacje dla wszystkich i powodzenia! Trzymamy za Was kciuki ! Odkrywajcie w sobie kolejne talenty, rozwijajcie pasje. Wierzymy, że odnajdziecie się w nowych szkołach.
Udanych i bezpiecznych wakacji dla całej społeczności szkolnej!