W czwartek, 26 października 2023r., uczniowie klasy VIII z wychowawczynią mieli okazję odwiedzić Ochotniczą Straż Pożarną w Cendrowicach. W ramach doradztwa zawodowego dowiedzieliśmy się o trudnej, odpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków, która polega nie tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczny wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, przymierzyć strój strażacki oraz założyć sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmu, maski tlenowej  oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej.

Dowiedzieliśmy się również o działalności oraz sukcesach Młodzieżowej i Dziecięcej Drużyny Strażackiej.

Nasza wizyta to niezwykle wartościowa lekcja. Dziękujemy za pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Składamy serdeczne podziękowania Zastępcy Naczelnika Panu Piotrowi Koszelskiemu za poświęcony czas oraz przeprowadzenie wartościowych zajęć oraz Wiceprezesowi Straży Panu Jarosławowi Rosłon za umożliwienie i zorganizowanie spotkania.