Wkrótce w naszej szkole będziemy obchodzić ogromną uroczystość . Nasza szkoła otrzyma imię wybitnego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej Kazimierza Górskiego.

Kazimierz Górski był twórcą największych sukcesów polskiej piłki nożnej. Prowadzona przez niego drużyna narodowa zdobyła podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku najważniejsze w historii polskiego futbolu laury – złoty medal olimpijski. Dwa lata później (1974r.) w Niemczech wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata. W 1976 roku – srebrny medal na Igrzyskach w Montrealu. Zespół Kazimierza Górskiego rozegrał w latach
1971 – 76, 73 oficjalne mecze, osiągając 45 zwycięstw. W plebiscycie Piłki Nożnej został uznany za najlepszego polskiego trenera XX wieku. Od lat pod jego patronatem organizowany jest Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dzieci do lat 13 w Górze Kalwarii. Kazimierz Górski każdego roku, do ostatnich lat swojego życia przyjeżdżał do Góry Kalwarii jako gość honorowy turnieju.

Zasłynął nie tylko za sprawą piłkarskich triumfów. Jako człowiek był wzorem patriotyzmu, uczciwości i skromności. Ujmował ludzi łatwością nawiązywania kontaktów, naturalnością i szczerością. Zawsze był gotów służyć swoim doświadczeniem, pomocą i dobrym przykładem. Miał doskonały kontakt z młodzieżą, wrodzony humor, poczucie ogromnej misji, którą zarażał otoczenie. Propagował patriotyzm, walkę fair play, wiarę w zwycięstwo oraz szacunek dla przeciwnika. Te wartości sprawiły, że stał się niekwestionowanym autorytetem, jakich nam w obecnych czasach bardzo brakuje.