W niedzielny poranek – 12 listopada 2017r. – wielu uczniów naszej szkoły przybyło ze swoimi rodzicami do Góry Kalwarii, aby wziąć udział w XXV Biegach Niepodległościowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Wszyscy uczestnicy, którzy zgromadzili się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, po oficjalnym otwarciu zawodów, udali się na linię startu. Dzieci rywalizowały w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Wielki sukces odniosła Milena Dobrzyńska – uczennica klasy III naszej placówki, która zdobyła I miejsce w kategorii rocznik 2010-2009 dziewczęta 300m. Milenka z dużą przewagą pokonała rywalki.

Wszyscy biorący udział w biegach otrzymali pamiątkowe medale. Gratulujemy młodym patriotom wspaniałej postawy!!!

Wyrazy uznania za sportową rywalizację, pełną pasji i zaangażowania, dla zwyciężczyni oraz wszystkich uczestników patriotycznego biegu składa dyrektor szkoły i całe Grono Pedagogiczne.
Serdeczne podziękowania kieruję także do rodziców, którzy wspólnie ze swoimi dziećmi postanowili uczcić na sportowo kolejną już rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i poświęcili swój wolny czas, aby dowieźć dzieci na zawody.
Beata Kaczmarczyk

alt