Jeśli szukamy przykładu aktywizacji środowiska naszej szkoły, to obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi są do tego wspaniałą okazją. W tym roku odbywał się on pod hasłem ,,Tydzień dla Ziemi”. Tyle trwały nasze różnorodne interdyscyplinarne prace w trosce o ,,Błękitną Planetę”. Towarzyszyła nam sentencja Arthura Ash: ,, Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz.  Zrób to, co możesz”.  Każdego dnia aż do 21 kwietnia podejmowaliśmy konkretne indywidualne lub grupowe zadania. Z radością zdajemy z nich relacje.

,, Tydzień dla Ziemi”. Zadanie 1.

Zapoznaj się z zamieszczonymi w gazetce informacjami.

Nasze refleksje…

Codziennie zastanawiaj się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonuje człowiek. Zrób to, co możesz. To jest zaszczyt!!!

,, Tydzień dla Ziemi”. Zadanie 2.

Działanie w grupie, ma wielką moc.

Uczniowie klasy siódmej stosując formę grafiki użytkowej  spełnili zamysł agitacji do szeroko rozumianej ochrony Ziemi.

Nasze refleksje…

Plakaty wzbudziły uznanie dla talentów naszych kolegów i koleżanek. Przyciągały nie tylko wzrok. Chwyciły za serca i wyobraźnię. Gratulujemy! Dziękujemy!

,, Tydzień dla Ziemi”. Zadanie 3.

Słoik z dedykacją dla Ziemi.

Hitem okazał się malowniczy słoik ekologicznych myśli i działań na rzecz Ziemi. Losując karteczki, uczniowie klasy piątej zobowiązali się do wykonania proekologicznych zadań zapisanych na każdej z nich. Ekologiczne dzieło czeka. Odwagi! Dla chcącego- nic trudnego! Zróbcie to!!!

,, Tydzień dla Ziemi”. Zadanie 4 .

Zmieniaj swoje nawyki – nie klimat.

Podsumowanie warsztatów geograficzno- ekologicznych w klasie szóstej: Innowacyjność rozwiązań jest cenna. Stosuj ją! To konieczne i pożyteczne!!!

 

,, Tydzień dla Ziemi”. Zadanie 5.

Konkurs

W poszukiwaniu inspiracji do ekologicznego życia w równowadze posłużył nam  konkurs klas szóstych i siódmych,, Jestem Eko”,, Ze starego, coś nowego”. Zwycięzcom rozdano nagrody. Edukuj siebie i innych!!! To ważne!

Ekofakty na  świetlicy szkolnej

Czytanie, to świetna i pożyteczna rzecz! Jesteśmy bogatsi o przeczytane fakty z ekologicznych fiszek. To miłe dla nas wszystkich!

Akademia- wspólne świętowanie.

Uroczyste podsumowanie ,,Tygodnia dla Ziemi” należało do uczennic klasy trzeciej, które przygotowały scenkę teatralną pod wymownym tytułem ,,Przyszła Ziemia do lekarza”. Dzięki niej zrozumieliśmy, że diagnoza chorób Ziemi odnosi się i do nas samych.

Nie obyło się bez życzeń, by była ona coraz zdrowsza. Wyśpiewał je zespół uczniowski pod kierunkiem Pani Magdaleny Brzozowskiej. Było pięknie!!! Zadeklamował je Ignacy- uczeń klasy pierwszej. Brawo!!!

Wyjątkowa galerię klasowych plakatów zorganizował Samorząd szkolny. Miło będzie delektować się ich ideą i grafiką!

Tygodniowe zadania- to nic innego jak szansa przywrócenia  ,,zdrowia” planety i Jej wszystkim mieszkańcom.  Tego życzmy sobie i Ziemi!!!!!