2.06.2017r. odbył się „XXII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIECI DO LAT 13 IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO O PUCHAR BURMISTRZA GÓRY KALWARII”. Nasza szkoła brała w nim udział również 22 raz. Turniej organizował OSIR Góra Kalwaria przy współorganizacji MKS Korona oraz Nadstal Krzaki Czaplinkowskie. Na turniej zaproszono byłych piłkarzy Marcina Mięciela i Macieja Bykowskiego. Gośćmi honorowymi byli Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk. Patronat imprezy objął PZPN. W rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn chłopców i 11 drużyn dziewcząt.

Zawody rozpoczęły się o godz. 9.20 przywitaniem zawodników i przybyłych gości. Uroczyste otwarcie turnieju poprzedziła krótka przemowa Burmistrza Dariusza Zielińskiego, który przypomniał, że pomysłodawcą i organizatorem turnieju był nasz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Henryk Chromiński.

Zawody odbyły się w miłej atmosferze przy bardzo dobrej pogodzie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Z. Gazda, W. Krawczyk, K. Grabarczyk, O. Skomorowska, W. Tywonek, A. Zyś, A. Gawęda oraz drużyna chłopców w składzie: Sz. Zyś, M. Gieleciński, M. Kamiński, M. Sobiepanek, J. Adamek, B. Radliński, D. Sieciński, D. Berliński, D. Golik.

Drużyna chłopców w fazie grupowej nie przegrała żadnego meczu i z pierwszego miejsca awansowała do ćwierćfinałów. W ćwierćfinale przegrali z drużyną z Czerska 1:2. Dziewczęta walczyły na boisku z pełnym poświęceniem , wygrywając jeden mecz a pozostałe przegrywając niewielka ilością bramek. Gratulujemy postawy i godnego reprezentowania szkoły, jesteśmy z was dumni.

Danuta Matracka, Henryk Chromiński

alt