Punktualnie o godzinie 8.30 usłyszeliśmy ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Spotkaliśmy się na patio, by wspólnie pożegnać rok szkolny 2021/2022. Pani Dyrektor Beata Kaczmarczyk powitała przybyłych na uroczystość gości: Pana Burmistrza Mateusza Baja; ks. Prałata Włodzimierza Czerwińskiego, Proboszcza Parafii w Sobikowie; Pana Zbigniewa Adamczyka, Radnego Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Panią Czesławę Książek – Przewodniczącą Gminnej Komisji Oświaty i pracownika naszej szkoły; grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz Uczniów i ich Rodziców. Następnie uczniowie klasy siódmej zaprezentowali zabawne sceny ze szkolnego życia przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Danuty Matrackiej. Mogliśmy podziwiać także talenty uczniów uczęszczających na zajęcia taneczne. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III przygotowały piosenki o tematyce wakacyjnej.
Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom, którzy w minionym roku szkolnym pracowali na rzecz szkoły. Najaktywniej pracujący na rzecz lokalnej społeczności rodzice oprócz podziękowań otrzymali także order ,,PRZYJACIEL SZKOŁY”.
Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali z rąk Pani Dyrektor i wychowawców nagrody za bardzo dobre wyniki. Poznaliśmy także listę szczęśliwców, którzy we wrześniu będą reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystych obchodów jubileuszu zdobycia przez polską reprezentację złotego medalu na Igrzyskach w Monachium.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się do swoich klas, by odebrać świadectwa i pożegnać się przed wakacjami. Przed nami dwa miesiące beztroskiego odpoczynku od nauki.