Dzień 11 listopada jest ważną datą w kalendarzu każdego Polaka.
10 listopada  wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Każda klasa zaprezentowała utwory patriotyczne.
Jak co roku nasza szkoła brała udział w ogólnokrajowej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie na logopedii również świętowali Niepodległość Polski, ćwiczyli nazwy symboli narodowych, recytacje wierszy oraz rozwiązywali krzyżówkę patriotyczną.
Tego dnia wyróżnieni zostali uczestnicy, którzy brali udział w konkursie Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej w Baniosze. Nikola Nowak z klasy I zdobyła II miejsce.
Rozstrzygnięty został również konkurs biblioteczny na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo: „Z książką Ci do twarzy”. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni dyplomem i drobnym upominkiem.
W konkursie „Czarodziejskie Drzewo” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Baniosze, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Nadleśnictwa Chojnów I miejsce zajęły ex aequo Barbara Lech i Iga Michalska z oddziału przedszkolnego.

Wszystkim serdeczne gratulacje!