ZAPROSZENIE

pragniemy zaprosić Uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w 12. edycji „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Warsztaty odbędą się w Piasecznie, w naszej placówce przy ul. Młynarskiej 2a oraz online, w technologii wirtualnych klas. 

Dla Uczniów z Piaseczna i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie “Retro-programowanie”:

  • klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
  • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
  • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
  • szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.

Termin warsztatów to sobota i niedziela, 4-5 lutego oraz 11-12 lutego 2023.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona.

Uprzejmie proszę o przekazanie informacji o wydarzeniu Uczniom i Rodzicom, tak aby z warsztatów mogła skorzystać jak największa liczba uczestników z Państwa szkoły.

Będziemy wdzięczni za udostępnienie treści poprzez dziennik elektroniczny, bądź dodanie informacji na  stronie lub w mediach społecznościowych szkoły czy wydrukowanie i powieszenie plakatu w szkole.

W załączeniu przesyłamy dodatkowe materiały informacyjne do wykorzystania. W razie wszelkich pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,
Izabela Poradowska
Dyrektor placówki

Giganci Programowania
Piaseczno, ul. Młynarska 2a
Tel. 664 16 51 43
www.giganciprogramowania.edu.pl