1. LIST

Szanowni Państwo, Kochane Dzieci!

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku w formie on-line.

Każdy rodzic, który stoi przed wyborem szkoły dla swojego dziecka zadaje sobie liczne pytania: Dlaczego wybrać właśnie tę a nie inną szkołę? Jak ona funkcjonuje? Co oferuje swoim uczniom? Jak wygląda dzień z życia przedszkolaka? Czym charakteryzuje się szkolna codzienność? Jak przebiega proces rekrutacji? Zachęcamy do udziału w wirtualnym spacerze, który przybliży Państwu naszą placówkę. W kolejnych częściach naszej szkolnej wędrówki zaprezentujemy różne aspekty działalności naszej szkoły i podejmiemy próbę odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.

Przybyłym gościom (zarówno dzieciom, jak i dorosłym), z góry dziękujemy za wirtualną wizytę w murach naszej placówki. Mamy nadzieję, że ta forma naszego spotkania, wymuszona zewnętrznymi okolicznościami, pozwoli na zapoznanie się z naszą ofertą edukacyjną. Byłoby nam niezwykle miło, gdybyśmy wszyscy spotkali się 1 września, a jeśli tylko pozwolą na to przepisy prawa i sytuacja epidemiczna w Polsce, w ostatnim tygodniu wakacji podczas dni adaptacyjnych. Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

  1. DLACZEGO WARTO POZNAĆ NASZĄ SZKOŁĘ?

Na początku kilka słów o naszej placówce. Jest ona mała, kameralna, położona blisko lasu. Wszyscy się tu bardzo dobrze znają. Nikt nie pozostaje anonimowy, więc świetnie pasuje do nas stwierdzenie: „Nasza szkoła, naszym drugim domem”. Olbrzymim atutem naszej placówki jest piękny teren przyszkolny, który jest rozległy i przystosowany do korzystania z niego przez dzieci w różnym wieku. W jego skład wchodzi plac zabaw, kompleks boisk oraz patio, z którego korzystają uczniowie podczas przerw w trakcie ciepłych, pięknych, wiosenno-jesiennych dni. Organizacyjnie jest to szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym, po jednym oddziale w każdej grupie wiekowej. Pracujemy w systemie jednozmianowym, gdyż każda klasa posiada własną salę lekcyjną. Uczniowie nie przemieszczają się z klasy do klasy, mają swoje ławeczki, szafki, w których mogą przechowywać książki oraz inne materiały niezbędne w życiu ucznia. Każde dziecko ma także swoją szafkę w szatni, w której pozostawia obuwie i wierzchnią odzież. Jeśli chodzi o wygląd sal lekcyjnych to za chwilę, będziecie mieli Państwo okazję obejrzeć je na własne oczy, za pośrednictwem wirtualnego spaceru po naszej szkole, na który już w chwili obecnej serdecznie zapraszamy.

Wirtualny spacer po szkole:

  1. JAK FUNKCJONUJE NASZA SZKOŁA?

Jeśli chodzi o funkcjonowanie szkoły od strony praktycznej to zajęcia w oddziale przedszkolnym trwają od godz. 8.15, w pozostałych klasach, w tym w kl. I, od godz. 8.20. Po zajęciach istnieje możliwość skorzystania z opieki świetlicowej. Świetlica szkolna działa do godz. 16.00, ale dzieci mają także zajęcia opiekuńcze przed lekcjami od godz. 7.15 do godz. 8.15.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III w swoich salach lekcyjnych spożywają drugie śniadanie, istnieje także możliwość wykupienia dla dziecka obiadu – forma cateringu. Codziennie, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, najmłodsze dzieci przebywają na świeżym powietrzu.

Zajęcia z podstawy programowej, w tym edukacja przedszkolna lub wczesnoszkolna, jęz. angielski, religia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nieustannie podnoszącą swoje umiejętności dydaktyczno-wychowawcze. W ramach wsparcia dla uczniów kl. I-III i starszych prowadzone są zajęcia wyrównawcze oraz koła zainteresowań, w tym SKS-y. Ponadto szkoła oferuje swoim uczniom wszechstronną pomoc psychologiczno-pedagogiczną: wsparcie psychologa i pedagoga szkolnego, zajęcia z logopedą i terapeutą pedagogicznym. Uczniowie kl. II, III i IV, w ramach zajęć wychowania fizycznego, korzystają z nauki pływania na basenie w Górze Kalwarii.

  1. JAK WYGLĄDA DZIEŃ Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA?

Pewnie zastanawiają się Państwo, jak wygląda dzień z życia naszych przedszkolaków. Zachęcamy do obejrzenia filmu i prezentacji.

Z życia przedszkolaków:

Przedszkolaki prezentują:

W ostatnim tygodniu wakacji w naszej placówce organizowane są dni adaptacyjne dla przedszkolaków – oczywiście mogą w nich uczestniczyć także chętne dzieci, które będą od września uczęszczać do kl. I. Działania te mają na celu ułatwienie maluchom przystosowanie do nowych warunków.

  1. JAK WYGLĄDA ŻYCIE CODZIENNE W NASZEJ SZKOLE?

Po zapoznaniu się z różnymi aktywnościami naszych przedszkolaków, proponujemy obejrzenie prezentacji przedstawiającej różnorodne aspekty życia naszej szkoły.

Prezentacja o szkole:

Jak widzicie Państwo w naszej placówce trudno narzekać na nudę. Warto podkreślić, że w naszej szkole przeszłość, tradycja ściśle łączą się z nowoczesnością – niedługo szkoła będzie miała 100 lat, chociaż po jej wyglądzie nikt by się tego nie domyślił.

Warto nadmienić, iż w związku z pojawieniem się COVID-19, życie naszej placówki, podobnie jak wszystkich szkół w Polsce, musiało ulec znacznym modyfikacjom. W trakcie pracy stacjonarnej jej funkcjonowanie odbywa się w reżimie sanitarno-epidemiologicznym. W momencie przechodzenia na nauczanie zdalne, pracujemy z wykorzystaniem platformy OFFICE 365 i komunikatora Teams, który służy do regularnego prowadzenia zajęć on-line we wszystkich oddziałach klasowych. W pełni wykorzystujemy możliwości, jakie daje dziennik elektroniczny, zarówno w procesie dydaktycznym, jak i w kontaktach z rodzicami.

Więcej informacji na temat funkcjonowania szkoły możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej placówki  oraz szkolnym facebooku.

  1. JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACJI?

W tym roku, najprawdopodobniej wzorem lat ubiegłych, we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach na terenie Gminy Góra Kalwaria będzie miała miejsce rekrutacja w formie elektronicznej. Rozpocznie się ona w terminie, który podany zostanie  w zarządzeniu Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria (na chwilę obecną takie zarządzenie jeszcze się nie ukazało, jak tylko zostanie podane do publicznej wiadomości niezwłocznie na stronie szkoły pojawi się harmonogram rekrutacji). W celu zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego będzie należało zalogować się na właściwej stronie i wypełnić odpowiedni wniosek, wskazując wybraną placówkę jako miejsce realizacji obowiązku przedszkolnego. Jeśli chodzi o rekrutację do klasy I to w tym roku będzie odbywała się ona najprawdopodobniej tradycyjnie, czyli poprzez dostarczenie wypełnionego druku zapisu  dziecka do szkoły.  Druk taki można pobrać ze strony internetowej szkoły  z zakładki druki.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania związane z nurtującymi Państwa zagadnieniami. Jeśli jednak pozostały jakieś wątpliwości, niejasności, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 726 83 41 najlepiej w godzinach 8.00-14.00 lub e-mailowego pod adresem kontakt@spczaplinek.pl

Raz jeszcze dziękujemy za poświęcony nam czas i żywimy nadzieję na szybkie spotkanie, tym razem już bez pośrednictwa “szklanego ekranu”.

 

CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA