Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki temu możemy uatrakcyjnić księgozbiór biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych zgodnych z preferencjami czytelniczymi naszych Uczniów. Jest to dla nas bardzo istotne, ponieważ otrzymane w ramach projektu pieniądze ułatwią nam dalszą realizację zadań, jakie stawia przed sobą nasza biblioteka. Poprzez swoje działania staramy się bowiem podnosić aktywność czytelniczą wśród uczniów, rozwijać zainteresowania czytelnicze, tak aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym i pomagało uczniom zaspokoić potrzeby, tak intelektualne, jak i emocjonalne.

Jednocześnie jesteśmy świadomi jak wielką rolę w popularyzowaniu czytania ma Rodzina. Dlatego potrzebujemy Państwa wsparcia i dziękujemy Wam – drodzy Rodzice, za rozwijanie i podtrzymywanie zainteresowań czytelniczych Waszych Dzieci. Pamiętajmy jak wiele korzyści daje nam czytanie – wzbogaca słownictwo, utrwala zasady ortografii, dostarcza wiedzy, rozwija emocjonalnie, kształtuje umiejętność wyrażania myśli, rozwija umiejętności komunikacyjne czy chociażby poprawia pamięć i ćwiczy mózg. Czytanie jest też bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, Internetu i gier komputerowych. Dlatego też zachęcajmy do czytania. Bo warto czytać.

 

Poniżej umieszczamy link do ciekawej pracy na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży oraz do artykuły na ten temat.

 

repozytorium.uni.wroc.pl/Content/89774/PDF/01_02_Madeja-Bien-K_Analiza-konsekwencji-psychologicznych-i-rozwojowych.pdf

dziecisawazne.pl/wplyw-dzieci-doroslych-czytanie/