W piątek 25 listopada gościliśmy w naszej szkole kwartet Flamenco z Łódzkiego Biura Koncertowego Wirtuoz, który zabrał nas w muzyczną podróż do Hiszpanii.

Na początku prowadzący spotkanie przedstawił swój zespół i przybliżył uczniom historię pochodzącego z Andaluzji (Hiszpania) Flamenco. Okazuje się, że to nie tylko taniec, ale także muzyka, śpiew i poezja. Jednak największą uwagę przyciągnął piękny, żywiołowy cygański taniec,  w którym dało się zaobserwować charakterystyczne dla flamenco elementy. Ręce tancerki poruszały się z gracją, płynnością i starannością, a nogi dynamicznie wystukiwały rytm, dzięki 120 gwoździom wbitym w każdy  czubek i obcas buta. Użyte w tańcach akcesoria: kastaniety, wachlarz i chusta, dodatkowo wzbogacały choreografię. 

Podczas niezapomnianego koncertu słuchaliśmy pięknej muzyki, a niektórzy uczniowie próbowali stawiać pierwsze kroki w cygańskich rytmach, przy owacjach publiczności z hiszpańskim okrzykiem „Ole”. Mieliśmy także okazję posłuchać jak brzmi cajon, instrument w kształcie pudła, na którym siedząc rytm wybijał nie tylko prowadzący, ale także Maks z klasy IV. Na zakończenie wzięliśmy udział w mini konkursie z nagrodami.

Było naprawdę super !! Dawno nie było w szkole tak porywającego koncertu, który oprócz walorów rozrywkowych miał także elementy edukacyjne.