,, Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy… ”

Tę znaną polską pastorałkę zaśpiewaliśmy wspólnie podczas szkolnego spotkania świątecznego, które wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne przedstawienie dla społeczności szkolnej przygotowali uczniowie klasy I.  Efekty można podziwiać na zamieszczonych fotografiach.
Pani Dyrektor złożyła zebranym życzenia świąteczne oraz pogratulowała najmłodszym aktorom pierwszego występu oraz podziękowała nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie jasełek.
Po części artystycznej nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów świątecznych – na najpiękniejszą kartkę z motywem bożonarodzeniowym oraz opowiadanie związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Nagrody otrzymali także laureaci konkursów gminnych, m. in. Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Natalia i Laura, które odebrały medale za zajęcie III miejsca w tym konkursie, zaprezentowały się przed zgromadzoną w sali publicznością. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu odebrali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy za udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez szkołę z Czerska. Pani Dyrektor przekazała także na ręce wychowawcy świetlicy prezenty zdobyte podczas akcji Talenciaki – zestawy plastyczne, z których będą korzystali wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Życzenia świąteczne złożyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
To był wyjątkowy, ciepły, grudniowy dzień. Wprowadzeni w dobry nastrój rozpoczęliśmy przerwę świąteczną i oczekiwanie na Boże Narodzenie. Życzymy całej społeczności szkolnej zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.