18 maja minęło 9 lat, odkąd nasza szkoła nosi imię Kazimierza Górskiego – Trenera Tysiąclecia. W sobotę, 28 maja, przyszliśmy do szkoły, żeby świętować Dzień Patrona, jak można się domyślać – na sportowo.

Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji o Kazimierzu Górskim. Następnie chętni uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w konkursie wiedzy o tym wybitnym sportowcu.

Zwyciężczyni, Amelia z klasy VII, bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania!

Młodsi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym.

Potem każdy uczestnik zawodów otrzymał specjalny paszport. Miał za zadanie przebywać kolejne stacje zadaniowe, zbierając punkty-pieczątki. A możliwości było wiele: taniec, siatkówka, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, twister, sztafeta… – żeby wymienić tylko najpopularniejsze. Chętni uczniowie mogli także wziąć udział w meczu piłki nożnej.

Na zakończenie imprezy przyszedł czas na podsumowanie. Jak mawiał Kazimierz Górski: „Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje”. Tak było i tym razem. Dzięki zaangażowaniu Rodziców, zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast  każdy uczestnik zabawy – drobny upominek. Jednak najważniejsza była wspólna zabawa. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domów.