To było pracowite półrocze dla Klubu Wolontariatu.

WRZESIEŃ 2023

We wrześniu zaczęliśmy od spacerów z psami ze schroniska „Prima vet” w Czaplinku. Poranne spacery dawały nam energie na całe dnie.
Klub Wolontariatu dołączył do zbiórki pokarmu organizowanej przez Samorząd Uczniowski, z okazji Dnia Kundelka.

PAŹDZIERNIK 2023

W październiku Klub Wolontariatu w ramach akcji # „Szkoła Pamięta” pamiętał o osobach zmarłych, sprzątał zapomniane groby na cmentarzu w Sobikowie. Uczniowie mieli świadomość pomocy osobie, która o tę pomoc już nawet nie była w stanie poprosić ani podziękować. Właśnie na tym polega idea naszego  wolontariatu. W działania wolontariatu włączyli się również Rodzice: Pani Angelika Jurewicz oraz Pani Justyna Dębecka

GRUDZIEŃ 2023 – Rozkręciliśmy się na maksa.

Delegacja Wolontariuszy po raz drugi wzięła udział w obchodach z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.
Uczniowie dekorowali świąteczne pierniki. Był to czas integracji  z Wolontariuszami z terenu Gminy Góra Kalwaria. Dochód ze sprzedaży rękodzieła został przeznaczony na wsparcie Powstańców Warszawskich w ramach projektów edukacyjnych Fundacji Pokolenia Kolumbów oraz Seniora.

 

Klub Wolontariatu  w ramach ogólnopolskiej akcji „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” zebrał 119,5 kg żywności dla najuboższych rodzin.

Nasi Uczniowie z pomocą Rodziców zbierali produkty spożywcze w sklepie  VIVO Market w Górze Kalwarii. W zbiórkę żywności zaangażowało się 13 Wolontariuszy. Najmłodszy wolontariusz z klasy pierwszej. Nikodem trzymaj tak dalej.

Uczniowie szkoły, Rodzice, Nauczyciele przyłączyli się do zbiórki słodyczy, kawy, herbaty dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii. Klub Wolontariatu połączył się w działaniu z Klubem Wolontariatu ze Szkoły z Czerska. Nasi Wolontariusze przy akompaniamencie skrzypiec Pani Aleksandry Świdzińskiej wspólnie kolędowali dla mieszkańców DPS-u. Ciepła, rodzinna atmosfera na długo wpisała  się w myśli Wolontariuszy ze Szkoły z Czaplinka oraz Wolontariuszy ze Szkoły z Czerska.