Grupa 46 uczniów naszej szkoły w dniach 9-14 grudnia przebywała na białej szkole w Rymanowie Zdroju. To był wspaniały czas integracji, ale także okazja do nauczenia się wielu nowych rzeczy.

 

Pierwszego dnia pobytu poznaliśmy piękno Rymanowa na zimowym spacerze, uczyliśmy się  także piosenek związanych z uzdrowiskiem i słuchaliśmy legend o tym miejscu. Na wieczorku integracyjnym każdy z nas chętnie bawił się i tańczył.

alt  alt

Kolejnego dnia pobytu odwiedziliśmy hutę szkła „Sabina”, gdzie mogliśmy podejrzeć pracę przy wyrobie szklanych przedmiotów. Następnie udaliśmy się do Magurskiego Parku Narodowego, gdzie braliśmy udział w ciekawej lekcji o orliku krzykliwym – symbolu parku. Po powrocie do ośrodka chętnie uczestniczyliśmy w karaoke, śpiewając kolędy i znane polskie przeboje. Wieczorem wzięliśmy udział w balu przebierańców.

alt alt

 

Każdego dnia wcześnie rano, gdy wszyscy jeszcze spali, chętni uczniowie mogli pod opieką p. Danuty Matrackiej wyruszyć w góry na biegi. Trzeciego dnia w Rymanowie pojechaliśmy do Muzeum im. Marii Konopnickiej w Żarnowcu, gdzie zwiedziliśmy dworek, w którym mieszkała wybitna polska poetka. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji kaligrafii w Szkole Ludowej i poznaliśmy ciekawostki o tym, jak dawniej wyglądała nauka w szkole. Stamtąd wyruszyliśmy do Bóbrki do Muzeum Przemysłu Naftowego. Wycieczka to nie tylko zabawa, ale też okazja, by dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy! Po spacerze chętni wystartowali w konkursie tańca solo, w parach i zespołach. Okazało się, że niektórzy z nas mają ogromne talenty!

alt alt alt

 

Czwartego dnia z chęcią wybraliśmy się na spacer po Beskidzie Niskim, poznając przy okazji ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Chętnie braliśmy udział także w warsztatach malowania na szkle. Każdy z nas zabrał swój malunek do domu. Świetnie bawiliśmy się tworząc bardzo kreatywne fryzury na konkurs.

alt alt

Ostatniego dnia wreszcie doczekaliśmy się najważniejszego punktu wycieczki – wizyty w pijalni czekolady. Ozdobiliśmy tam swoje czekolady i lizaki.

alt alt

W piątkowy wieczór przyszedł czas na randkę w ciemno… I tak zakończyliśmy pobyt w Rymanowie. W sobotę rano po pożegnalnym spotkaniu i odebraniu dyplomów udaliśmy się w drogę powrotną do Czaplinka, zabierając ze sobą miłe wspomnienia i nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.

Fotorelacja z każdego dnia wyjazdu wraz z krótkim opisem znajduje się na stronie szkoły na portalu facebook: https://www.facebook.com/SPCzaplinek/