Wielkanocne warsztaty lawendowe, na których w starej, drewnianej chacie dzieci wysłuchały opowieści związanej z tradycjami wielkanocnymi, z kogucikiem, Siudą Babą, Pucherokami, święconką wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenia.. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III z uwagą wysłuchały opowiastek o wielkanocnych potrawach, a także o tym, jak dawniej szykowano święconkę, jak się ubierano, jakie zwyczaje były związane z Wielkanocą. 

Chętne dzieci uczestniczyły w zabawie z gaikiem i kogucikiem. 

Był także czas na lawendowy poczęstunek: lawendową lemoniadę i lawendowe ciasteczko. 

Na warsztatach dzieci wykonały lawendowego kogucika, którego zabrały do domu. Zadaniem dzieci było wypełnienie przygotowanej formy kwiatami lawendy, następnie z pomocą nauczycieli lub samodzielnie zszycie ręczne 10 cm materiału. 

Na powietrzu uczestnicy wycieczki zaproszeni zostali do zabawy w szukanie pisanek oraz karmienia zwierzątek w mini zoo. Podziwiali też ozdobne ptactwo, kury, perliczki oraz króliki. 

Ważnym punktem programu był także pobyt w leśnej bazie, gdzie znajduje się labirynt, boisko do gry w piłkę nożną, tunel, góra piachu, tor przeszkód, siano, na którym można skakać, hamaki. To była naprawdę wyjątkowo udana wycieczka.