Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Półkolonie letnie w naszej szkole
PDF Drukuj

Trzydzieścioro uczniów naszej szkoły skorzystało z propozycji półkolonijnego wakacyjnego wypoczynku zorganizowanego po raz szósty w naszej szkole. Dzieci miały zapewnione drugie śniadanie i obiad, a przy tym mnóstwo ciekawych zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, profilaktycznych, a także wycieczek. Dzieci były także na basenie w Górze Kalwarii, w Cinema City na Sadybie oraz na kąpielisku w Wildze.alt

W pierwszym tygodniu dzieci wyjechały do Józefowa, gdzie dowiedziały się, na czym polega praca na polu i jak wiele trudu wymaga przygotowanie bochenka chleba. Dzieci oglądały wystawę dawnych sprzętów rolniczych i obejrzały prezentację o historii chleba, a następnie wyrabiały ciasto, nadając mu różne kształty i wypiekały własne wytwory, zabierając je ze sobą do domu.

Półkoloniści pojechali także do Parku Miniatur znajdującego się w Krajnie w okolicach Kielc. Tam zwiedzili Aleję Miniatur, spacerując kilometrową ścieżką podziwiali najpiękniejsze obiekty architektoniczne i cuda natury z całego świata, pokonywali trasy w parku linowym, skorzystali z Lunaparku, gdzie niesamowitych przeżyć dostarczyły im autodromy, kule wodne, stacja kosmiczna, łódeczki, dmuchane zamki oraz karuzela gondolowa. Niezapomniane wrażenia były związane także z seansami w kinie 6D.

 

Uczestnicy półkolonii poszli także na rajd po okolicy odwiedzając także pobliską pizzerię, próbując tam wyśmienitej pizzy i zajadając się lodami.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, wykonywane indywidualnie oraz grupowo. W pierwszym dniu zajęć dzieci przygotowały plakaty o tematyce „Podwodny świat”, wykonały też fantastyczną Wyspę Minionków, po seansie filmowym w kinie, magiczne zwierzątko wykonane tylko z kleju, soli i kredy oraz wymyślonego stwora ze styropianowego pojemnika.

Uczestnicy półkolonii brali udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę przyrodniczą, znajomość przysłów, ale najwięcej wrażeń przyniosły turnieje sportowe „W zdrowym ciele zdrowy duch” kształtujące sprawność motoryczną, ale i zasady zdrowej rywalizacji.

Podczas zajęć muzycznych dzieci tańczyły, uczyły się piosenek wakacyjnych, ale też tworzyły przygotowując w grupach własne utwory z akompaniamentem.

W tym roku dzieci samodzielnie przygotowywały pierogi z truskawek, które potem ze smakiem zjadły na obiad.

             Na koniec przyszło nam się wszystkim z żalem pożegnać. Uczestnicy półkolonii na pamiątkę otrzymali czapeczki z logo szkoły oraz pamiątkowe dyplomy wręczone przez Pana Dyrektora. Wszyscy w dobrych humorach rozstali się na wakacyjny wypoczynek.

Nadmieniamy przy tym, że półkolonie odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria Pana Dariusza Zielińskiego. hd