Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"
PDF Drukuj

Czytanie pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo. Głośne czytanie towarzyszy nam drzewa5każdego dnia. 13 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania w ramach akcji "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" organizowanej przez sieć sklepów Biedronka pod hasłem "Drzewa". Czytaliśmy książkę o przygodach Słodziaków, rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki o drzewach, obejrzeliśmy

 
Jesienne czytanie
PDF Drukuj

4 listopada klasa I naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci p. Katarzyną Moryc, na którym dzieci zostały zapoznane z książkąResized 20191104 102527 8243 „Cztery pory roku”. Pani Moryc w swej publikacji opisuje cechy charakterystyczne poszczególnych pór roku. Omówione zostały także ekosystemy takie jak: las, pole, łąka, ogród, sad. Na zakończenie dzieci wykonały formę przestrzenną drzewa w czterech porach roku. Uczniowie naszej szkoły, klasa IIIa ze SP nr 1 w Piasecznie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Dobieszu zacieśniły swoje relacje podczas różnych zabaw. To już czwarty rok realizacji projektu „Integrowanie poprzez czytanie” promujący czytelnictwo wśród dzieci. mw

 

 
Uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości
PDF Drukuj

W miniony piątek, 8 listopada, punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Tego dnia każda klasa zaprezentowała pieśni lub wiersze patriotyczne. Posłuchaliśmy także występu przygotowanego przez uczennicę klasy czwartej, Blankę Pasternak. Podczas apelu wystąpili również uczniowie, którzy brali udział w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych w Baniosze. Chór "Pauza" złożony z uczennic klasy szóstej zajął trzecie miejsce. 

 
Wycieczka do Biblioteki
PDF Drukuj

Dzieci z oddziału przedszkolnego, z klasy II i III odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Górze IMG 1031Kalwarii. Podczas wizyty zapoznały się z pomieszczeniami i wyposażeniem biblioteki. Pani bibliotekarka przeczytała książkę pt. "Kici Kocia w biliotece", dzieci rozwiązywały zagadki związane z bohaterami dziecięcej literatury.

Dziękujemy Paniom z naszej szkolnej biblioteki za zorganizowanie wycieczki propagującej czytelnictwo wśród najmłodszych. Monika Proszewska

 
"Szkoła pamięta"
PDF Drukuj

Mglisty poranek 25 października 2019r. zwiastował piękny dzień. I tak też było. Klasa I włączyłaResized 20191025 103130 8918 się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Uczniowie wraz z wychowawczynią i mamą Maksa - p. Edytą Bonder, poszli na cmentarz w Sobikowie, aby uczcić pamięć o bohaterach naszej wolności oraz pielęgnować pamięć o pracownikach naszej placówki. Posprzątali Grób Nieznanego Żołnierza, złożyli tam kwiaty i zapalili znicze. Uporządkowali też najstarszy grób na cmentarzu. Zapalili lampki na grobie poległych podczas bombardowania nad Czaplinkiem. Odwiedzili też groby zmarłych nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły zapalając wszędzie znicze. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań, dlatego... pamiętamy!!! Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią składają serdeczne podziękowania p. Krzysztofowi Wójcikowi darczyńcy pięknej chryzantemy, która stoi na Grobie Nieznanego Żołnierza.mw

alt

 
Futbol, futbol, futbol... Przeżyjmy to jeszcze raz!
PDF Drukuj

alt       Futbol, futbol, futbol… - śpiewała Maryla Rodowicz w 1974 roku w Monachium, a jej piosenka towarzyszyła polskim piłkarzom, zagrzewając ich do boju. Utwór do dziś nucony jest przez nas z nostalgią i kojarzy się z dobrymi wynikami. Przebój sprzed lat przypomniano także podczas uroczystości 45-lecia Mistrzostw Świata, które odbyły się 21 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki; Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Telewizja Polska S.A.
    Na zaproszenie Prezesa Fundacji Kazimierza Górskiego, pana Janusza Jesionka, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu upamiętniającym zdobycie przez polskich piłkarzy trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata. Zarząd Fundacji wybrał naszą szkołę oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Łodzi do reprezentowania wszystkich szkół im. Kazimierza Górskiego. Uczniom z Czaplinka towarzyszył pan burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

 
Z wizytą w Ośrodku Zdrowia w Sobikowie
PDF Drukuj

W piątek, 18 października, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy II i III w ramach realizacji planu doradztwa zawodowego odwiedziły Ośrodek Zdrowia oraz punkt apteczny w Sobikowie. Podczas wizyty zapoznały się z pracą lekarza, farmaceuty, pielęgniarki i rehabilitanta. Odwiedziliśmy także cmentarz i zapaliliśmy znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia, wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy pracownikom Ośrodka Zdrowia w Sobikowie.

alt   alt

 
Dzień Nauczyciela w naszej szkole
PDF Drukuj

11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Danuty Matrackiej przygotowali okolicznościowe przedstawienie. W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzenia złożył przewodniczący, Nikodem Oliszewski. Miłe słowa do zebranych skierował także Pan Zbigniew Adamczyk. Ten dzień upłynął w miłej atmosferze.

alt   alt

 
I miejsce podczas IV Gminnego Święta Latawca
PDF Drukuj

W niedzielę, 6 października, odbyło się IV Gminne Święto Latawca. Uczniowie kl. V i VI utworzyli drużynę i reprezentowali naszą szkołę w zawodach. Latawce były wykonane samodzielnie pod okiem instruktora z Domu Kultury w Górze Kalwarii. Nasi uczniowie pilnie ćwiczyli na terenie szkoły puszczanie latawców i są efekty. Jako drużyna zajęliśmy I miejsce a w zawodach indywidualnych Maja Biczyk zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom i rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc techniczną i wsparcie.

alt  alt

 
Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata
PDF Drukuj

We wtorek, 24 września, wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji sprzątania świata. Dzięki zaangażowaniu uczniów posprzątaliśmy najbliższą okolicę. 

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

alt   alt

 
Fizyka wszędzie styka
PDF Drukuj

W czwartek 10.10.2019r. w naszej szkole gościła grupa fizyków. Tematem przewodnim pokazówResized 20191010 094912 8756 były właściwości gazów. Panowie zaprezentowali szereg doświadczeń z azotem, helem, parą wodną udowadniając, że gazy chociaż są niewidoczne to można doświadczalnie udowodnić ich istnienie. Nie zabrakło wybuchów, cienkich głosików po wdychaniu helu, kółek z dymu. Ciekawy był również pokaz, jak powstają chmury, na czym polega kondensacja pary wodnej, co to jest fala uderzeniowa. Na koniec uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak współpracują ich półkule mózgowe czytając "kolorowy test". Danuta Matracka

 
"Piosenkostop"
PDF Drukuj

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę wybrały się do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na widowisko słowno- muzyczne o bezpieczeństwie i ruchu drogowym „Piosenkostop”.
W sposób zabawny zostały przedstawione podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy oraz niektóre znaki drogowe. Monika Proszewska

 
Spotkanie autorskie
PDF Drukuj

W piękny słoneczny dzień - 25 września - klasa I pojechała do Szkoły Podstawowej w Dobieszu na spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim - obrońcąIMG 20190925 115227 zwierząt i autorem lektury "Psie troski". Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt.:"Lekcja miłości do zwierząt", podczas której prowadzący szczególną uwagę poświęcił miłości, empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Zebrani wysłuchali też fragmentów opowiadań z książki "Psie troski". Chętni mogli nabyć lekturę wraz z autografem. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych. Po części oficjalnej na wszystkich uczestników programu "Integrowanie poprzez czytanie" czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. mw

 
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
PDF Drukuj


alt15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki, tzn. święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku nasza szkoła także dołączyła do akcji. Z tej okazji chętni uczniowie klas 4-6 przyszli ubrani w kropki i groszki. Na górnym korytarzu znalazła się gazetka tematyczna, złożona w całości z ... kropek, na których uczniowie napisali lub narysowali swoje talenty, mocne strony. W piątek wszystkie starsze klasy poznały historię Vashti. Dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości, odkryła swój talent. Po rozmowie o naszych zainteresowaniach, talentach i możliwościach każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez uczniów klasy szóstej. 

Poza tym, uczniowie kl. II i IV w ramach zajęć świetlicowych tworzyli swoje obrazy kropkowe i kropkowego przyjaciela. Z kolei uczestnicy zajęć "Kreatywne pisanie" zmierzyli się z zadaniami rozwijającymi kreatywność i myślenie. 

To był wyjątkowy, kropkowy dzień. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 20