Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
Sobotni relaks w naszej szkole
PDF Drukuj

alt27 kwietnia od wczesnych godzin porannych nasza szkoła tętniła życiem. Sukcesywnie przybywali do niej uczestnicy konkursu „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”, aby wziąć udział w zajęciach z robotyki, które były nagrodą główną we wspomnianym konkursie. Zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie się bawili tworząc różnorodne budowle z klocków LEGO, które następnie za sprawą „magii” ożywały. Na koniec zabawy dzieci otrzymywały słodką niespodziankę – lizaka w kształcie klocka LEGO.

W imieniu swoim oraz wszystkich uczestników sobotniego spotkania składam serdeczne podziękowanie p. Sylwii Drabek za vouchery na bezpłatne zajęcia z robotyki, ich przeprowadzenie oraz ufundowanie słodkich niespodzianek.

Beata Kaczmarczyk

dyrektor szkoły

Zdjęcia z sobotnich zajęć można znaleźć w galerii pod linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/1Rh9w9HMYsSTuROBa4QIVV127JxVCwIpE

 
Szkoła Podstawowa w Czaplinku na straży tradycji
PDF Drukuj

alt

Kiermasz wielkanocny na stałe zagościł w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku. Tradycyjnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, uczniowie pod opieką swoich nauczycieli i rodziców wykonali ozdoby tematycznie związane z Wielkanocą.

W minioną sobotę, 6 kwietnia, pomiędzy godziną 14.00 a 17.00 w siedzibie szkoły czekało wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania społeczności lokalnej przedstawienia ukazującego zwyczaje wielkanocne, które przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem Pani Dyrektor Beaty Kaczmarczyk oraz nauczycieli: Magdaleny Poterały i Andrzeja Kochańskiego. Młodzi artyści w montażu słowno-muzycznym przypomnieli zapomniane niekiedy tradycje świąteczne. Stanęli przed ogromnym wyzwaniem, wcielając się w role dziadków i babć, przekazujących swoim wnukom pamięć o tym, co ważne i warte celebrowania. Podczas występu można było podziwiać przepiękną dekorację wykonaną przez panią Iwonę Skomorowską oraz panią Agnieszkę Wrotek.

 
MasterChef po raz czwarty
PDF Drukuj

Pierwszego Dnia Wiosny, po ognisku, spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by śledzić poczynania uczestników czwartej edycji MasterChefa. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział dziesięcioro uczniów. Motywem przewodnim były kasze. Uczestnicy mieli 30 minut na przygotowanie dania, w którym wystąpi dowolny rodzaj kaszy. Tak powstały nie tylko sałatki, ale też dania główne i przeróżne desery. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Jury brało pod uwagę nie tylko smak i wygląd przygotowanego dania,  sposób podania, ale także sposób prezentacji swoich kulinarnych dokonań. Po skosztowaniu każdej potrawy i rozmowie z przygotującym ją kucharzem, jury (w składzie p. Iwona Książek, p. Renata Urbańska oraz p. Adam Łaszczyk) wyłoniło zwycięzcę. MasterChefem Junior 4 edycji konkursu została... Patrycja Ogrodnik. Gratulujemy zwyciężczyni, wyróżnionym: Mai Biczyk i Antkowi Rodak oraz wszystkim uczestnikom. Słowa uznania jury skierowało także do Jasia Golika i Nikodema Oliszewskiego. Wręczając nagrody, Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia w dalszym rozwijaniu pasji. Każdy z nich otrzymał foremki do ciasta i książkę kucharską.

alt alt

 

 
Powitaliśmy Pierwszy dzień Wiosny
PDF Drukuj

21 marca, podczas gdy uczniowie klas młodszych pojechali do kina, ich starsi koledzy z klas IV-VI świętowali przyjście wiosny przy ognisku. Bawiliśmy się równie dobrze.  Upiekliśmy kiełbaski i wreszcie mieliśmy czas na rozmowy i żarty. Oby więcej było takich okazji do wspólnej zabawy!

alt alt 

 
Wycieczka do LaserCamp w Piasecznie
PDF Drukuj

W czwartek, 14 marca, uczniowie kl. IV-VI pojechali na wycieczkę do LaserCamp. Wszystkim bardzo podobały się zabawy z laserami oraz warsztaty fizyczne, podczas których mogliśmy m.in. wypróbować, jak wygląda sztuczna krew czy poznać właściwości ciepłego lodu. Zadowoleni z "najlepszej w tym roku wycieczki" wróciliśmy do szkoły. 

alt  alt

 
Z pomocą czworonogom
PDF Drukuj

19 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili schronisko dla zwierząt w Celestynowie. Zawieźli tam karmę, którą zbieraliśmy w szkole. W podziękowaniu uczniowie otrzymali kalendarze i dyplom dla szkoły.

alt  alt

 
Być kobietą...
PDF Drukuj

8 Marca w czasach PRL-u obchodzony był w Polsce hucznie jako Dzień Kobiet. Z czasem jednak doniosłość tego święta wygasła. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku pokazali, że ten dzień można potraktować nie tylko jako okazję do czczenia i wielbienia kobiet, ale także jako humorystyczne przedstawienie walorów, jakimi szczycą się kobiety, nie zapominając przy tym o towarzyszących im czasem mężczyznach.

 
Zostań Mikołajkowym ekspertem!
PDF Drukuj

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Czaplinku stała się gospodarzem Gminnego Konkursu Bibliotecznego. Tym razem motywem przewodnim był Mikołajek – bohater popularnych książek dla dzieci. Pomysłodawczyniami i jednocześnie organizatorkami rywalizacji były panie Agnieszka Wrotek i Iwona Skomorowska - nauczyciele bibliotekarze z naszej placówki.

 
Bądź bezpieczny na drodze!
PDF Drukuj

W ramach akcji "Dobrze Cię widzieć" wszyscy uczniowie klas 1-6 otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji z radami drogowymi.

alt  alt

 
Dzień Promocji Szkoły
PDF Drukuj

Dziś obchodziliśmy Dzień Promocji Szkoły, odwiedzili nas kandydaci do oddziału przedszkolnego. Chętni mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli oraz wziąć udział w różnorodnych zajęciach. Goście mogli się przekonać, że panuje u nas przyjazna, rodzinna atmosfera, ,,bo w naszej szkole jest jak w domu". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego dnia, naszym Uczniom i ich Rodzicom, którzy pomimo wolnego dnia przyszli do szkoły.

alt alt alt

 
W poszukiwaniu autorytetu
PDF Drukuj

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej "Bądźmy poszukiwaczami autorytetu". Ideą kampanii jest odbudowanie i wzmocnienie autorytetu rodziców i nauczycieli. Dzieci wychowane w atmosferze szacunku do autorytetów mają poczucie godności własnej i godności innych osób. Dzięki temu są uczciwi i szczęśliwi oraz budują dobre i trwałe relacje.

Zachęcamy rodziców do odwiedzenia strony www.autorytet.org i wypełnienia anonimowej ankiety.

alt

 
Wycieczka do Powsina
PDF Drukuj

W pierwszym tygodniu ferii odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Zorganizował ją Pan Zbigniew Adamczyk w ramach współpracy sołectwa Czaplin ze szkołą.

alt    alt

 
Spędzaj bezpiecznie ferie!
PDF Drukuj

      To hasło przewodnie apelu, który z okazji zbliżających się ferii zimowych przygotowali piątoklasiści. Uczniowie przypomnieli koleżankom i kolegom zasady, o których trzeba pamiętać podczas zimowego odpoczynku.
       Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom zdrowych, bezpiecznych ferii oraz odpoczynku od nauki i pracy. 

alt   alt

 
Wspominamy zabawę karnawałową
PDF Drukuj

18 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, która tradycyjnie rozpoczęła się od występów uczniów każdej klasy. Były piosenki, skecze, pokazy taneczne...

alt    alt

Gwiazdami występu byli z całą pewnością czwartoklasiści, którzy w zabawny sposób zaprezentowali znany przebój disco polo. Przedstawili także społeczności szkolnej układ taneczno-sportowy, którzy przygotowali z panią Danutą Matracką podczas zajęć świetlicowych. 

alt alt

Wszystkie występy bardzo nam się podobały. Oby było więcej okazji do zaprezentowania się szkolnych talentów! Następnie nadszedł czas na zabawę taneczną. Na zakończenie imprezy odwiedził nas (po raz drugi w tym roku szkolnym) Mikołaj, któremu wręczył każdemu uczniowi słodki upominek. 

alt  alt

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 18