Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
PDF Drukuj


alt15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki, tzn. święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku nasza szkoła także dołączyła do akcji. Z tej okazji chętni uczniowie klas 4-6 przyszli ubrani w kropki i groszki. Na górnym korytarzu znalazła się gazetka tematyczna, złożona w całości z ... kropek, na których uczniowie napisali lub narysowali swoje talenty, mocne strony. W piątek wszystkie starsze klasy poznały historię Vashti. Dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości, odkryła swój talent. Po rozmowie o naszych zainteresowaniach, talentach i możliwościach każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez uczniów klasy szóstej. 

Poza tym, uczniowie kl. II i IV w ramach zajęć świetlicowych tworzyli swoje obrazy kropkowe i kropkowego przyjaciela. Z kolei uczestnicy zajęć "Kreatywne pisanie" zmierzyli się z zadaniami rozwijającymi kreatywność i myślenie. 

To był wyjątkowy, kropkowy dzień. 

 
Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
PDF Drukuj
alt 

Tradycyjnie 1 września w Czaplinie odbyły się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na zaproszenie pana Zbigniewa  Adamczyka wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły. Przygotowaliśmy apel okolicznościowy, który zaprezentowaliśmy przed lokalną społecznością i zaproszonymi gośćmi.


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
PDF Drukuj

W poniedziałek, 2 września, punktualnie o godz. 8.30, usłyszeliśmy pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. Rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Pani Dyrektor Beata Kaczmarczyk powitała zgromadzonych Gości, Uczniów i Nauczycieli oraz Rodziców. Następnie kilka słów do zgromadzonych skierowali zaproszeni Goście. Podczas inauguracji roku szkolnego 

gościliśmy sekretarz Gminy Góra Kalwaria - Panią Beatę Kisiel, Pana Wojciecha Prus-Wiśniewskiego, Pana Zbigniewa Adamczyka oraz ks. Tomasza Wicherka. 

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, który dzień wcześniej przedstawiali przed lokalną społecznością w Czaplinie. 

Wreszcie nadszedł czas, gdy na środek zostali zaproszeni pierwszoklasiści wraz z towarzyszącymi im Rodzicami. Po uroczystym ślubowaniu, każdy z nich został pasowany na ucznia i otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek przygotowany przez Rodziców. 

Po spotkaniu ogólnym wszyscy skierowali się do klas na spotkania z

wychowawcami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt  alt

 

 
Zajęcia adaptacyjne
PDF Drukuj

W ostatnim tygodniu wakacji odbyły się w naszej szkole zajęcia dla dzieci rozpoczynających we wrześniu edukację w oddziale przedszkolnym. Podczas dni adaptacyjnych dzieci miały okazję poznać się nawzajem, zapoznać z panią wychowawczynią oraz z budynkiem szkoły.
Dzieci wraz z rodzicami bawiły się przy muzyce, malowały, grały w piłkę i bawiły się na szkolnym placu zabaw. Miejmy nadzieję, że udział w tych zajęciach zmniejszy stres towarzyszący dzieciom podczas pierwszych dni w szkole.

alt  alt  alt

 
Półkolonie letnie
PDF Drukuj

       Półkolonie letnie w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku zorganizowane były w terminie 24.06.2019r – 05.07.2019r. Uczestniczyło w nich trzydzieścioro dzieci. Opiekę nad półkolonistami sprawowali kierownik oraz dwóch wychowawców.

 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
PDF Drukuj


alt19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Beata Kaczmarczyk powitała zebranych w sali zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Tego dnia odwiedzili nas proboszcz parafii Sobików ks. prałat Włodzimierz Czerwiński oraz Pan Burmistrz Mateusz Baj i złożyli wszystkim zebranym życzenia wakacyjne. Obejrzeliśmy także program artystyczny przygotowany przez szóstoklasistów pod opieką wychowawczyni, pani Hanny Dobrzyńskiej. Tego dnia nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru piątoklasistom. Następnie wszyscy absolwenci odebrali świadectwa a wyróżnieni - nagrody za wyniki w nauce oraz statuetki za sukcesy sportowe. Pani Dyrektor i wychowawcy klas wręczyli także nagrody najlepszym uczniom z klas I-VI. Dyplomami uznania nagrodzono rodziców, którzy w bieżącym roku szkolnym wspierali szkołę. Dwoje uczniów otrzymało dyplomy za stuprocentową frekwencję. 

 
Podsumowanie projektu
PDF Drukuj

18 czerwca spotkaliśmy się, by podsumować projekt, nad którym pracowaliśmy w tym roku szkolnym - naukę efektywnego planowania. Każdy z nas otrzymał zestaw niezbędny do planowania wolnego czasu w wakacje. Gdy spotkamy się po wakacjach, opowiemy sobie o efektach naszego planowania.

alt  alt

 

 
Szkolny Dzień Dziecka
PDF Drukuj

15 czerwca bawiliśmy się podczas szkolnego Dnia Dziecka z Teatrem Forma. Było super!

alt

 
Dzień Patrona
PDF Drukuj

1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, który upłynął pod znakiem sportu. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 0-III spędzali miło czas na strażackim placu zabaw. W tym czasie starsi uczniowie rozwiązywali test wiedzy o dyscyplinach sportowych oraz rywalizowali w różnych konkurencjach. Następnie wszyscy piekli kiełbaski i jedli pyszny tort – prezent od jednej z mam. Na zakończenie imprezy wręczono dyplomy najlepszym sportowcom.

alt  alt

 
Piknik rodzinny
PDF Drukuj

W dniu 30.05.2019 r. uczniowie z klas I – II wraz ze swoimi rodzicami wyjechali do HOPSASA w Józefowie na piknik rodzinny. Jak na prawdziwy piknik przystało, było wesoło. Słoneczna i piękna pogoda, a także przyjazna atmosfera oraz dobry humor były kluczem do udanej imprezy. Uczestnicy wyjazdu piekli pizzę, ozdabiali drewniane serca techniką decoupage'u, brali udział w zabawach i grach sportowych. Na zakończenie zjedli pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.

alt

 
Mamy mistrzynię ortografii!
PDF Drukuj

27 maja dwoje uczniów naszej szkoły, Alan Pachocki z kl. II oraz Milena Plichta z kl. III, brało udział w I Gminnym Konkursie Ortograficznym ,,Ortografia trudna, ale nie nudna". Milena zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 100,5 pkt. na 112 możliwych. Serdecznie gratulujemy!

alt  alt

 
Nasza uczennica w finale konkursu "Woda życia"
PDF Drukuj

Znamy wyniki konkursu powiatowego "Woda życia". Ula Morawińska, reprezentująca naszą szkołę, zdobyła 50 punktów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Niestety, zabrakło kilku punktów do podium. Gratulujemy Uli dobrego wyniku i oczekujemy, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.

 

 
Bezpiecznie na wsi
PDF Drukuj

28 maja uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za udział w konkursie KRUS ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje".

alt

 
"Czaplinek Biega"!
PDF Drukuj

10 maja uczestniczyliśmy w zawodach "Góra Kalwaria Biega" i wróciliśmy z dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

alt    alt

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 19