Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
Najlepsi w Turnieju Wiedzy Pożarniczej
PDF Drukuj

4 marca w Górze Kalwarii odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała Julia Zyś, która zajęła I miejsce w kategorii klas I-VI i będzie reprezentowała gminę Góra Kalwaria podczas rywalizacji na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu konkursu.

alt  alt

 

 
"Tajemnice przyrody"
PDF Drukuj

10 marca 2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Piasecznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym pn. "Tajemnice przyrody". Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac. Wśród laureatów są nasi uczniowie:

- Alan Pachocki - klasa III - II miejsce

- Zuzanna Ciosek - klasa II - III miejsce

- Kacper Jóźwiak - klasa I - III miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!!! mw

 
Segregujemy odpady
PDF Drukuj

2 marca 2020r. w naszej szkole odbył się apel, podczas którego p. Danuta Matracka segr1przeprowadziła pogadankę n.t. segregacji odpadów. Pokazała również, jak segregować odpady, do którego z pięciu koszy wrzucać jakie śmieci. Pani Dyrektor Beata Kaczmarczyk zwróciła się do wszystkich zebranych, aby pamiętali o przestrzeganiu zasad higieny oraz prawidłowym myciu rąk. mw

Zdjęcia:https://www.spczaplinek.pl/galeria/category/111-segregowanie-odpadow.html

 

 
Bezpieczne ferie zimowe
PDF Drukuj

Tradycyjnie przed feriami zebraliśmy się w zastępczej sali gimnastycznej, by obejrzeć przedstawienie profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii zimowych. W tym roku zasady rozsądnego korzystania z uroków zimy przypomnieli uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Hanny Dobrzyńskiej. Pamiętając, że bezpieczeństwo i rozwaga musi być u nas podstawą, udaliśmy się na dwutygodniowy odpoczynek od nauki.

alt alt 

 
Dzień Otwarty
PDF Drukuj

Tuż przed feriami w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla kandydatów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji o życiu szkoły, którą przygotowała i przedstawiła zebranym uczennica klasy VI. Następnie kandydaci i ich rodzice mieli okazję zwiedzić szkołę i poznać kadrę pedagogiczną, którą przedstawiła p. dyrektor Beata Kaczmarczyk. Uczniowie kl. IV-VI wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym o bezpieczeństwie podczas zimy. Swoje talenty zaprezentowali także indywidualnie: Maks Bonder, Blanka Pasternak i Wiktoria Ratyńska. Dzieci miały okazję uczestniczyć także w zajęciach pokazowych: tanecznych, przyrodniczych oraz plastycznych. Małym gościom bardzo się u nas podobało, przecież "w naszej szkole jest jak w domu".

alt alt alt

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
PDF Drukuj

W piątek przed feriami, 7-go lutego 2020r., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas IV-VI urządzili happening chodząc Resized 20200207 095851 9097po szkole z tabliczkami, na których widniały hasła promujące bezpieczeństwo w sieci. Na korytarzu szkolnym można podziwiać plakaty wykonane przez uczniów klas starszych, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję "Nie hejtuję - reaguję". Uczniowie klas IV-VI zrealizowali też program "3...2...1...Bezpieczny Internet", natomiast uczniowie klas I-III projekt "Sieciaki" - o bezpieczeństwie dzieci w Internecie".

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w sieci każdego dnia!!! mw

Zdjęcia:https://www.spczaplinek.pl/imprezy-szkolne/category/110-dzie-bezpiecznego-internetu-2020.html

 

 

 
Baśń wielkopokoleniowa
PDF Drukuj

5 lutego klasy I-III wraz z wychowawczyniami i rodzicami wybrały się do Teatru Buffo na musical pt.„Piotruś Pan”. 144965840856680828f3c27

Ponadczasowa opowieść o chłopcu, który nie chciał dorosnąć została wspaniale opowiedziana. Niesamowita gra aktorów, efekty dźwiękowe i wizualne, uczyniły spektakl wyjątkowym widowiskiem.

Dzieci były zachwycone tańcem Indian wśród widowni, unoszącymi się w powietrzu dziećmi, krokodylem pryskającym wodą na publiczność, obrotową wyspą, a także ogromnym statkiem pirackim. Poznanie przygód głównego bohatera miało uświadomić dzieciom, że w realnym życiu nie można uciekać od obowiązków i odpowiedzialności w świat iluzji i marzeń. mw

 

 

 
Bezpiecznie na wsi
PDF Drukuj

Dzisiaj gościliśmy p. Katarzynę Gaca - pracownika KRUS-u, która przeprowadziła prelekcję naResized 20200127 083003 5319 temat pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz konkursu "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz". mw

 

 

 

 

 
Karnawał, karnawał...
PDF Drukuj

Karnawał to czas zabaw, balów, maskarad i pochodów. My również nie zapomnieliśmy oResized 20200125 161421 6523 zabawie karnawałowej, która miała miejsce w naszej szkole w minioną sobotę - 25 stycznia. Rozpoczęliśmy programem słowno-muzycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka, a potem bawiliśmy się w rytmach skocznej muzyki. Chętni brali udział w różnorodnych konkursach. mw

Zdjęcia: https://spczaplinek.pl/galeria/category/108-zabawa-karnawaowa-2020.html

 

 

 

 
Niezapomniane chwile
PDF Drukuj

23 stycznia liczna grupa dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III naszej szkoły pojechała do20200123 121315 Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, aby wystąpić przed słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z programem słowno-muzycznym "Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent". Mali artyści zachwycili swym występem liczną publiczność, która nie szczędziła słów zachwytu skierowanych do dzieci, jak również do p. dyrektor Beaty Kaczmarczyk oraz wychowawczyń: p. Moniki Proszewskiej, p. Moniki Wrotek, p. Iwony Skomorowskiej oraz p. Agnieszki Wrotek. mw

 

 
Na skrzydłach anioła
PDF Drukuj

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Na skrzydłach IMG 20200111 111924anioła" - IV edycja - organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Uśmiechu w Czersku. W kategorii forma płaska klas 0-III uczeń klasy I - Patryk Szczepek - zajął III miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!! mw

 

 

 

 

 
Świąteczne kolędowanie
PDF Drukuj

Ostatniego dnia przed rozpoczęciem przerwy świątecznej cała społeczność szkolna zgromadziła się w zastępczej sali gimnastycznej i wspólnie śpiewała kolędy. Tego dnia składaliśmy sobie także życzenia. Ten dzień minął w miłej, magicznej atmosferze.

alt alt alt

 

 
Biała szkoła w Rymanowie Zdroju
PDF Drukuj

Grupa 46 uczniów naszej szkoły w dniach 9-14 grudnia przebywała na białej szkole w Rymanowie Zdroju. To był wspaniały czas integracji, ale także okazja do nauczenia się wielu nowych rzeczy.

 
Wizyta Świętego Mikołaja
PDF Drukuj

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz z Aniołkami z Rady Rodziców. KażdyObraz może zawierać: 19 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i w budynku uczeń i nauczyciel otrzymał słodki podarunek. Życzenia mikołajkowe składali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczali pyszne cukierki. To był miły dzień.

Mikołaju, dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 21