Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
Być kobietą...
PDF Drukuj

8 Marca w czasach PRL-u obchodzony był w Polsce hucznie jako Dzień Kobiet. Z czasem jednak doniosłość tego święta wygasła. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku pokazali, że ten dzień można potraktować nie tylko jako okazję do czczenia i wielbienia kobiet, ale także jako humorystyczne przedstawienie walorów, jakimi szczycą się kobiety, nie zapominając przy tym o towarzyszących im czasem mężczyznach.

 
Zostań Mikołajkowym ekspertem!
PDF Drukuj

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Czaplinku stała się gospodarzem Gminnego Konkursu Bibliotecznego. Tym razem motywem przewodnim był Mikołajek – bohater popularnych książek dla dzieci. Pomysłodawczyniami i jednocześnie organizatorkami rywalizacji były panie Agnieszka Wrotek i Iwona Skomorowska - nauczyciele bibliotekarze z naszej placówki.

 
Bądź bezpieczny na drodze!
PDF Drukuj

W ramach akcji "Dobrze Cię widzieć" wszyscy uczniowie klas 1-6 otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji z radami drogowymi.

alt  alt

 
Dzień Promocji Szkoły
PDF Drukuj

Dziś obchodziliśmy Dzień Promocji Szkoły, odwiedzili nas kandydaci do oddziału przedszkolnego. Chętni mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli oraz wziąć udział w różnorodnych zajęciach. Goście mogli się przekonać, że panuje u nas przyjazna, rodzinna atmosfera, ,,bo w naszej szkole jest jak w domu". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego dnia, naszym Uczniom i ich Rodzicom, którzy pomimo wolnego dnia przyszli do szkoły.

alt alt alt

 
W poszukiwaniu autorytetu
PDF Drukuj

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej "Bądźmy poszukiwaczami autorytetu". Ideą kampanii jest odbudowanie i wzmocnienie autorytetu rodziców i nauczycieli. Dzieci wychowane w atmosferze szacunku do autorytetów mają poczucie godności własnej i godności innych osób. Dzięki temu są uczciwi i szczęśliwi oraz budują dobre i trwałe relacje.

Zachęcamy rodziców do odwiedzenia strony www.autorytet.org i wypełnienia anonimowej ankiety.

alt

 
Wycieczka do Powsina
PDF Drukuj

W pierwszym tygodniu ferii odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Zorganizował ją Pan Zbigniew Adamczyk w ramach współpracy sołectwa Czaplin ze szkołą.

alt    alt

 
Spędzaj bezpiecznie ferie!
PDF Drukuj

      To hasło przewodnie apelu, który z okazji zbliżających się ferii zimowych przygotowali piątoklasiści. Uczniowie przypomnieli koleżankom i kolegom zasady, o których trzeba pamiętać podczas zimowego odpoczynku.
       Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom zdrowych, bezpiecznych ferii oraz odpoczynku od nauki i pracy. 

alt   alt

 
Wspominamy zabawę karnawałową
PDF Drukuj

18 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, która tradycyjnie rozpoczęła się od występów uczniów każdej klasy. Były piosenki, skecze, pokazy taneczne...

alt    alt

Gwiazdami występu byli z całą pewnością czwartoklasiści, którzy w zabawny sposób zaprezentowali znany przebój disco polo. Przedstawili także społeczności szkolnej układ taneczno-sportowy, którzy przygotowali z panią Danutą Matracką podczas zajęć świetlicowych. 

alt alt

Wszystkie występy bardzo nam się podobały. Oby było więcej okazji do zaprezentowania się szkolnych talentów! Następnie nadszedł czas na zabawę taneczną. Na zakończenie imprezy odwiedził nas (po raz drugi w tym roku szkolnym) Mikołaj, któremu wręczył każdemu uczniowi słodki upominek. 

alt  alt

 
Dzieci z oddziału przedszkolnego na scenie w Ośrodku Kultury
PDF Drukuj

Przedszkolaki wystąpiły na scenie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły ogromne brawa, serdeczne podziękowania i ciepłe słowa skierowane do dzieci, nauczycielki i pani dyrektor.

alt    alt

 
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
PDF Drukuj
Najmłodsi uczniowie szkoły zaprosili swoje Babcie i Dziadków do obejrzenia Jasełek. Po występie dzieci wręczyły zaproszonym gościom dyplomy uznania dla : „Najlepszej na świecie Babci” i „Najlepszego na świecie Dziadka” a potem wszyscy razem degustowali przygotowane przez rodziców smakołyki. Wszystkie Babcie i Dziadkowie byli bardzo dumni z talentów swoich wnuków. 
 
alt
 
Niech te Święta, tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek!
PDF Drukuj

alt 

20 grudnia 2018 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego, jako przedstawiciele całej społeczności Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku, udali się z życzeniami bożonarodzeniowymi do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zgromadzonych w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Po przekazaniu świątecznych życzeń, wszyscy obecni otrzymali drobne upominki, własnoręcznie wykonane przez uczniów, w postaci choinkowej ozdoby - aniołka, w którym ukryta była słodka niespodzianka. Największego aniołka otrzymał obecny na spotkaniu pan Arkadiusz Strzyżewski, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, gdyż to właśnie on w szczególności potrzebuje anielskiego wsparcia w swojej działalności na rzecz gminy. Aniołki wraz z życzeniami trafiły także w ręce p. Danuty Rechnia - zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz obecnych radnych i przedstawicieli Urzędu Miasta.

 

alt   alt   

 

 

 

 
Jest taki dzień...
PDF Drukuj

21 grudnia wyglądał w naszej szkole wyjątkowo. Scena należała tego dnia do najmłodszych uczniów. Zerówkowicze przygotowani przez p. Monikę Proszewską przedstawili społeczności szkolnej jasełka. Występ bardzo podobał się uczniom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom.  Po przedstawieniu życzenia zgromadzonym złożyli: ks. Prałat Włodzimierz Czerwiński, p. dyr. Grzegorz Gronek oraz p. dyr. Beata Kaczmarczyk. Do życzeń dołączył się także Samorząd Uczniowski, przekazując każdemu pracownikowi szkoły pamiątkowego aniołka. Na zakończenie spotkania wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego na opowiadanie związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Następnie przeszliśmy do klas, by podzielić się opłatkiem.


alt

 
Czas prezentów, czyli i Ty mogłeś zostać św. Mikołajem
PDF Drukuj

alt      Jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku jest 6 grudnia.
   To właśnie wtedy trafiają
w nasze ręce długo oczekiwane prezenty dostarczone przez szkolnych, a czasami także domowych,  Mikołajów. W ten niezwykły dzień do naszej placówki  przybył  najprawdziwszy Mikołaj, w towarzystwie uroczej Śnieżynki i każdemu dziecku oraz pracownikowi szkoły, wręczył słodki upominek, za który z całego serca dziękujemy Radzie Rodziców, a za jej pośrednictwem Firmie Ferrero, która zasponsorowała wszystkie otrzymane słodkości.
   Jednocześnie, my sami – cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku- okazaliśmy się najprawdziwszymi Mikołajami, dzieląc się prezentami z dziećmi chorymi na nowotwór. Przez ostatnie 10 dni w szkole miała miejsce zbiórka prezentów dla dzieci, które zostały doświadczone tą ciężką chorobą. Za pośrednictwem  jednego z rodziców, trafiły one w ręce strażaków z Uwielin, którzy przekazali wszystkie zebrane upominki    do Centrum Zdrowia Dziecka, w ramach akcji: „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”.
    Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno uczniom, jak i ich rodzicom za zaangażowanie w powyższą akcję, która w tym przedświątecznym okresie jest szczególnie ważna, gdyż wskazuje, że radość płynie  nie tylko z otrzymywania, ale przede wszystkim dawania, zwłaszcza tym, którzy tego naprawdę potrzebują.

alt  

 
W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – integracja na całego
PDF Drukuj

alt
24 listopada 2018 roku odbył się pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd integrujący całą społeczność szkolną – uczniów, ich rodziny oraz kadrę pedagogiczną. Wzorem roku ubiegłego rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum, tym razem jednak było to Muzeum Narodowe, a nie Łazienki Królewskie. W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dorośli pod kierunkiem przewodnika obejrzeli wystawę poświęconą temu zagadnieniu, natomiast najmłodsi uczestnicy sobotniego wyjazdu uczestniczyli w warsztatach „Polak mały”, zaś uczniowie klas IV-VI okazali się świetnymi „Tropicielami historii”. Podczas wyjazdu dopisały nam świetne humory i 100% frekwencja, a przedszkolaki i uczniowie klas I-III mogli zaprezentować swój talent plastyczny, malując własną wizję Polski.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 18